İngilizce Türkçe Çeviri Hizmeti Nasıl Gerçekleştirilir?

İngilizce, günümüzde en çok çeviri talebinde bulunulan dillerin başında gelmektedir. Tercüme bürolarında en aktif çeviri hizmetleri İngilizce dili için verilmektedir. Pek çok sektörel ihtiyaç doğrultusunda gerekli duyulan İngiliz dilinin en iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi, özellikle de metnin içeriğinin belli bir teknik konuyu içerdiğinde daha da önemli olmaktadır. Bu nedenle genel çeviri kategorisinde değerlendirilebilecek bir metin ile, sağlık yada ekonomik bir konunun işlendiği bir metnin içeriğini kıyaslamak doğru olmayacaktır. Bu farklı metinler, farklı ücretlendirmeler ile çevrilmekte ve çeviri İngilizce Türkçe çalışmaları da, daha farklı deneyimleri ve hatta eğitimi gerekli kılmaktadır.

Bu nedenle söyleyebiliriz ki, ekonomik bir konuyu ele alan metnin çevirisinin doğru bir şekilde yapılmasında, yine ekonomi konusunda eğitimli yada uzman bir çevirmeni tercih etmek, çevirinin doğru bir şekilde yapılabilmesinde önemli olmaktadır.

Metin İçeriğine Göre Çeviri Çeşitleri

Çeviri çeşitleri, metnin içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Metnin içerisinde değerlendirilen konular kapsamında, çeviri işlemi de farklılık göstermektedir. Örneğin basit bir çeviri işlemi için herhangi bir çevirmenden hizmet alabilirsiniz ancak çevirinizin kurumsal olması, resmi olması gibi gereklilikler söz konusu olduğunda, mutlaka bir yeminli tercüman ile çalışmalısınız.

Öte yandan çeviri İngilizce türkçe daha çok metnin içeriğine göre; teknik çeviri, tıbbi çeviri, akademik çeviri, edebi çeviri, hukuki çeviri, ticari çeviri v.b şekillerde kategorilerde değerlendirilir.

İngilizce Türkçe Profesyonel Çeviri Hizmetleri

Profesyonel çeviri hizmetleri, metnin içeriğine uygun türden bir çevirinin, ideal bir sürede, makul bir çeviri İngilizce Türkçe fiyatı ile gerçekleştirilen bir hizmettir. Bazı durumlarda “acil” olarak çeviri talep ettiğinizde, fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Fiyatlar daha çok karakter yada kelime sayısına göre belirlenmekte, çeviri türüne göre de farklılık göstermektedir.

Özel bir kategoriye dahil edilemeyecek türden daha genel ve günlük hayatta ifade edilen cümlelerden oluşan bir metin, “genel çeviri” kategorisine dahil edilmekte ve bu kategorideki çeviri fiyatları da en düşük fiyatlar olmaktadır. Diğer özel kategorilerdeki çeviriler bir uzman tarafından gerçekleştirildiğinden dolayı, fiyatlar da yükselmektedir

Yorum Yap