WordPress Son Güncellenen Yazıları Listeleme

WordPress Son Güncellenen Yazıları Listeleme
86

Özellikle haber sitelerinde kullanımı oldukça yaygın olan bir sistem wordpress içinde kullanılır durumda. WordPress’te güncellediğiniz yazıları en ön sıralara çıkarmanız mümkün veya özel olarak güncellenen yazıları listeleyebilirsiniz.

WordPress Son Güncellenen Yazılar Nasıl Listelenir?

Bu işlemi yapmak için wp_query sınıfını kullanacağız.  wp_query sınıfının yanında orberby listeleme seçicisinede modified atayarak son güncellenen yazıları listelemiş olacağız.

Yaptığımız şey basit functions.php dosyasında last_updated_posts adında bir fonksiyon oluşturuyoruz wp_query sınıfına orderby: modified atayarak yazıların listelenirken güncelleme tarihlerine göre listelenmesini istiyoruz. Diğer kullandığım kodlar klasik yazı çağırma kodları.

Buna tercihe bağlı olarak yazı sayısı ekleyebilir; ‘showposts’ => 5 gibi veya belirli bir kategorideki güncellenen yazıları listelemek isterseniz;  ‘cat ‘ => 1 gibi kullanım yapabilirsiniz.

Güncellenen Yazıları Gösterme

Güncellenen yazıları göstermek istediğiniz yere aşağıdaki kodu eklemeniz yeterli.

<?php last_updated_posts(); ?>

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Ben olayı anlayamadım. Yapmak istediğim şey anasayfada yeni yazıların yanısıra güncellenmiş yazıların da yeni yazıymış gibi listeye eklenmesi.

    • Söylediğiniz mümkün olup olmadığını bilmiyorum ama bu yazıda gösterdiğim fonksiyon ile sadece güncellenmiş yazıları listeyebilirsiniz.