WordPress Jetpack Duyuru Özelliğini Özel Post Türleri için Etkinleştirme

WordPress Jetpack Duyuru Özelliğini Özel Post Türleri için Etkinleştirme
157

WordPress’in en popüler eklentilerinden birisi olan Jetpack’te duyurular özelliği (yazıların otomatik olarak sosyal medya hesaplarınzıda paylaşılması) özel post türleri için etkin durumda değil. Bunu etkinleştirmek için ufak bir düzenleme yapmanız gerekiyor.

Bu yazıda hem bu düzenlemeyi nasıl yapacağınızdan hem de jetpack duyuru özelliğinin aktif olduğu bir post türü oluşturacağız.


Başlayalım

Aslında bu özelliğin eklenmesi için yapmanız gereken oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey oluşturduğunuz post türünün support kısmına publicize eklemek.

İlk olarak yazımızın ana konusunun çözümünü göstererek başlayalım. Wordpress Jetpack Duyuru Özelliğini Özel Post Türleri için Etkinleştirmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

Birinci yöntemi normal bir kullanıcı için öneriyorum ikinci yöntemide tema geliştiricileri için öneriyorum.


Birinci Yöntem

Bu yöntemde yapacağımız işlem add_post_type_support() fonksiyonunu kullarak kullandığınız post türünün desteklediği özelliklere jetpack’in duyuru özelliğini eklemek olacak. Temanızın functions.php dosyasını açarak aşağıdaki kodu ekleyin.

Product yazan kısma duyuru özelliğinin eklenmesini istediğiniz post türünün ismini yazın.


İkinci Yöntem

Bu yöntemi tema geliştiricileri için öneriyorum. Aşağıdaki örnekte product adında duyuru özelliğinin aktif olduğu bir post türü oluşturdum bunu kendi kullanımınıza göre düzenleyebilirsiniz. Aslında ilk yöntemde farklı bir işlem yapmıyoruz ancak ilk yöntemde hazır bir post türüne ekledik bu yöntemde hem post türünü oluşturduk hemde duyuru desteği ekledik.

İlgili konu hakkında tüm sorularınızı yorum alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Yorum Yap