Girişimcilik, Bilgisayar, İnternet konularındaki en film ve diziler #1

Girişimcilik, Bilgisayar, İnternet konularındaki en film ve diziler #1
98

Şimdiye kadar girişimcilik, bilgisayar ve internet gibi konuları işleyen en iyi film ve dizilerin listesini yaptım, umarım beğenirsiniz.

Bu listede internet korsanlığından tutun, google ve facebook’un hikayelerini konu alan girişimcilik ruhunu kamçılayan film ve dizilere yer verdim.

İşte en iyi girişimcilik, bilgisayar, internet konularındaki en film ve diziler;


1. Who Am I

who-am-i-ben-kimim

Listemin birincisi sırasını Who Am I aldı. Alman yapımı bilgisayar korsancılığını konu alan bu film 2014 yılında yayınlandı ve 7.6 IMDB puanı aldı. Who Am I, Benjamin isimli bilgisayar kullanıcısının hayatını konu alıyor. Akıcı hikayesiyle baştan sona gözünüzü kırpmadan izleyeceğinize eminim.

Hiçbir sistem güvenli değildir!


2. Mr.Robot

Mr.Robot

Mr.Robot, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışan geceleri ise kanunsuz bir hacker olan Elliot’u konu alıyor. IMDB puanı ise 8.8. İlk sezonu 10 bölüm süren bu dizinin yeni sezonu Haziran’da başlayacak yeni sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.


3. Sosyal Ağ (The Social Network)

The-Social-Network

The Social Network, Facebook’un kuruluş hikayesini konu alan bir filmdir. Mark Zucherberg’ün Facebook’u kuruluş aşamasında karşılaştığı sorunları bire bir konu alan bu film oldukça eğlenceli ve girişimcilik ruhunu bize başarıyla aktaran bir film olmuş. Facebook’un görülmeyen yüzünü öğrenmek istiyorsanız bu filmi kaçırmayın. Bu arada filmin IMDB puanı ise 7.7


4. Şüpheli Şahıs (Person of Interest)

Person-of-Interest

Listemin dördüncü sırasında Person Of Interest isimli diziye yer verdim. bu dizi apay zeka ve fantastik bilgisayar gücünü konu alıyor. Mr. Finch ve Reese güçlerini birleştirerek suçları önleyebilecekler mi?

Bir bilgisayar sisteminin neler yapabileceğini görmeye hazır mısınız?


5. The Intern | Stajyer

Intern

Listemin son sırasında da bir diziye yer veriyorum. Başarılı bir moda sitesinin sahibi Jules Ostin şirkete yaşlı bir stajyer almaya karar verir ve olaylar başlar.

“Experience never gets old / Tecrübe asla yaşlanmaz.”

Bu tür listeler yapmaya devam edeceğim, bu serinin ilk listesi devamı çok yakında.

Yorum Yap