Web geliştiricileri için en iyi 10 materyal tasarım kartları

Web geliştiricileri için en iyi 10 materyal tasarım kartları
155

Son yıllarda popüleritesi artan Google Material Design trendi hakkında yeni yazımın konusu en iyi 5 materyal tasarım kartı.

Web tasarım blogları, dergiler tarafından yapılan ön görülerde kartların birkaç yıl içinde web ve mobil tasarımlarını domine edeceği yönünde. Nitekim büyük şirketler mobil ve web tasarımlarında bu tasarım trendine kaydığını görebiliyoruz. Örneğin twitter, facebook, google, pinterest vb gibi büyük şirketlerin hepsi kart tabanlı tasarımlara geçmeye başladı.

Kart tabanlı tasarımlar mobil işletim sistemi ve uygulamalar için temel unsurlardır. Kart tasarımları farklı ekran boyutlarına içerik sığdırmak için ve görünümün bozulmaması için henüz web ve mobil tasarımı için en etkili yöntemdir.

Yazımın başlığındanda anlayacağınız üzere bu yazımda en iyi 5 Malzeme tasarım kartlarının listesini yaptım. Bu kartlar codepen, github gibi açık kaynaklı sitelerde paylaşılan içerikler olduğu için html ve css kodlarını rahatça görebilir ve üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.


1. Yer Değiştiren Materyal Tasarım Kartı

Bu kart tasarımı Bootstrap ile inşa edilen basit bir HTML şablondur. Kolay kullanımıyla dikkat çeken bu tasarımı web projenize eklemek oldukça basit. Detaylı kullanım için GitHub talimatlarına göz atın.

Demo İndir/Detay

materyal-tasarım-kartları-1-uckan-net


2. 3 farklı boyutta Materyal Tasarım kartı

Büyük, orta, küçük boyutları olmak üzere materyal tasarım standartlarında tasarlanan çok şık bir kart tasarımına sahip.


3. Sürüklenip, atılabilir kartlar

Chris Gannon adlı codepen üyesi tarafından tasarlanan bu kartları sağa, sola sürükleyebilir veya fırlatabilirsiniz.


4. Blog siteleri için kartlar

Yazar bilgisilerinin, sosyal medyada paylaş butonlarının olduğu blog projelerinde kullanılabilecek sade ve şık materyal tasarım kartı.


5. Animasyonlu Kart

Daha iyi bir isim bulamadım ama listede olması gerektiğine inanıyorum.

[box type=”alert-info”]Şüphesiz ki daha iyi kart tasarımları vardır ama açık kaynak kodlu bulabildiklerim bunlar eğer listeye eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz açık kaynak kodlu kart tasarımlarını yorum olarak bana iletebilirsiniz.[/box]

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (3)

  1. Gerçekten çok faydalı süper bir paylaşım olmuş teşekkürler.

  2. Çok teşekkürler

  3. tasarımlar için teşekkürler