Web Geliştiricileri için En İyi Materyal Tasarım Framework’leri

Web Geliştiricileri için En İyi Materyal Tasarım Framework’leri
156

Evet arkadaşlar bu yazımız ile birlikte materyal tasarım kaynak paylaşımlarına devam ediyoruz. Bu yazıda Materyal tasarım için web geliştiricileri tarafından kullanılabilecek en iyi 5 materyal tasarım framework’lerini listedim.

Framework: Kütüphane


1. Materialize

Materialize-CSS

Materialize, responsive bir css framework’üdür. Bu css kütüphanesi Carnegie Mellon Üniversitesi öğrencilerin tarafından geliştirilmiştir ve geliştirilmeye devam etmektedir. Responsive (duyarlı) olmakla birlikte css, javascript, ikonlar ve fontları içeren çok kapsamlı bir kütüphanedir.

Bu framework ile oluşturulmuş sitelere göz atmak için tıklayın.

Materialize

2. Material Design Lite

Material-Design-Lite-1

Adından da anladığınız gibi Material Design Liste, hafif ve basit bir css framework’üdür. Google tasarım ekibi tarafından geliştirilen bu framework’te eklentileri kolayca entegre edip uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu adresteki açık kaynaklı Github projesine destek verebilirsiniz.

Bu framework ile oluşturulmuş sitelere göz atmak için tıklayın.

Material Design Lite

3. Angular Material

angular-material

Angular Material, Angularjs yardımı ile inşa edilmiş bir css framework’üdür. Zengin, interaktif ve responsive odaklı UI oluşturmanıza yardımcı olur. Oldukça genişörnek çalışma örnekleri mevcuttur, istediğiniz her modül tasarımı bulmanız mümkün.

Angular Material

4. MUI

MUI-Material-Design-CSS-Framework-1

Mui, hafif bir css framework’üdür. Materyal tasarım ilkeleri göz önünde tutularak inşa edilmiştir. Oldukça hafif, hızlı ve geliştirici dostu olmakla tanınmaktadır.

Mui

Yorum Yap