Mobil uygulamaların şirketler için önemi nedir?

Mobil uygulamaların şirketler için önemi nedir?
57

Günümüz dünyasında artık her şirketin bir web site zorunluluğunun olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle çıkan yasa ile birlikte insanların daha da bilinçlenmesi ve şirketler için web sitesinin ne denli bir önem arz ettiğiniz anlamış bulunmaktayız.

Fakat teknoloji geliştikçe elimizde var olan eski alan teknolojinin de gelişmesi gerekmektedir. Bu yüzden birçok şirkete ait olan web siteleri de bu evrenin içerisine girmekte, özellikle de akıllı telefonlara gelen yenilikler ve mobil internet çağının yoğunlaştığı son yıllarda mobil uyumlu web siteleri kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Özellikle bu şirketler arasında yer alan e-ticaret sektörüne yönelik web sitelerinin %90’ı şuan itibariyle ile mobil uygulamalar veya benzeri işlemler ile akıllı telefonlardan veya tablet bilgisayarlar üzerinden okunabilirlik ve bir e-ticaret sitesini kapsayan tüm modülleri düzgün bir halde çalıştırılabilmektedir.

Artan mobil ziyaretçi trafiğinin bilincine varan birçok şirket veya kuruluş bu alandaki paydan yararlanabilmek adına web sitelerinin mobil uygulamalarını veya web sitesine dahil edilmiş ufak derli modül yazılımları sayesinde mobil uyumlu site haline getirerek sanal ziyaretçilerine veya müşterilerine daha rahat, hızlı ve ileri teknoloji hizmetini sunmaktadırlar. Bunun aksine teknolojiye uzak bir kısım şirketler, sitelerinin zaten var olduğunu ve mobil bir siteye neden ihtiyaç duyacaklarını dile getirmektedirler. Bunu kısaca belirtmek gerekiyorsa; akıllı telefon veya tabletlerden girildiği vakit mobil bir özelliği olmayan web siteleri aynı bilgisayardan girilmiş gibi dev bir ekranda veya çok küçük bir ekran görünümü ile karşımı çıkmakta. Buda ziyaretçi/müşteriyi yorduğundan dolayı sitenizde kalma süresinin düştüğünü ve hatta girdiği gibi çıktığı da istatistikler doğrultusunda belirlenmiştir.

Sizde teknolojiye Fransız kalmak istemiyorsanız en kısa zamanda mobil uygulamalara geçiş sağlayın.

Yorum Yap