Filezilla klasör listesi alınamadı hatasının çözümü

Bu yazımda son günlerde birçok kişinin karşılaştığı benimde karşılaştığım ve hosting firmasıyla çözemediğim bir sorunun çözümünden bahsedeceğim.

Sorunumuzun tanımı ” Hata: Klasör listesi alınamadı

Çözüm: Bu hatanın sebebi sunucunuzun Pasif Mod’u desteklemiyor olmasıdır. Sorun sunucu kaynaklı olsada çözümü için sunucuda bir işlem yapmayacağız. Sorun ile karşılaştığımız Filezilla programında yapacağımız ufak işlemler sayesinde sorunumuzu çözüm bulmuş olacağız.

İlk olarak Filezilla programını açıyoruz daha sonra üst kısımda bulunan Düzenle butonuna tıklayarak Ayarlar sekmesini açıyoruz.

Adım 1

Daha sonra Bağlantı sekmesini çift tıklayarak menüyü genişletiriyoz genişleyen menü’de FTP ‘ye tıklayarak Aktarım Kipi kısmını Aktif hale getiriyoruz. Bakınız;

klasor-alinamadi-sorun-1

Adım 2

Programın üst kısmında bulunan Dosya butonuna tıklayarak Site Yöneticisi sekmesine tıklayın. Açılan ekranda Site Ekle butonuna tıklayın ve sağ tarafı resme uygun şekilde kendi sunucunuza (şifre, kullanıcı adı ve sunucu) göre doldurun. Son olarak Bağlan butonuna tıklayarak ftp’ye giriş yapın.

klasor-alinamadi-sorun-2

[box type=”alert-info”]En önemli yer Şifreleme kısmıdır resme uygun değiştirmeyi unutmayın. Şifreleme: Yalnız düz FTP kullanılsın[/box]

Sorununuz çözüldü tebrikler.

Yayınlayan

Uckan

1995 doğumlu, balıkesirde yaşayan Fenerbahçeli kendi halinde bir yazar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir