WordPress kullanılmayan resimleri ftp’den silme

WordPress kullanılmayan resimleri ftp’den silme
53

Günümüzde site sahipleri premium tema kullanmıyorsa sitesine çok fazla tema yükleyebiliyor ve 1,2 günde olsa kullanıyor. Haliyle her tema farklı boyutlarda resimleri yükletebiliyor buda tema değişikliği yapıldığında ftp’de gereksiz resim çokluğuna sebebiyet veriyor.

Bu gibi durumlarda ise wordpress eklentileri imdadımıza yetişiyor. Eğer ftp’niz gereksiz resimlerle doluysa bu eklenti tam sizlik..

CleanUp eklentisiyle gereksiz olan bütün resimleri tespit edip rahatça silebilirsiniz ben diğer sitelerimde çok kısa sürede binlerce resim sildim.

Unreferenced unused images yazısı gereksiz olan resimlerin sayısıdır.

Images-Image-Cleanup

WP CleanUp Kullanım

Aşağıdan eklentiyi indirip ftp’den plugins dosyasının içerisine atın daha sonra panelden etkinleştirin. Etkinleştirdikten sonra Admin Paneline girin > Araçlar > Image CleanUp sekmesine girin ve Index Images linkine tıklayın. Eklenti gereksiz ve kullanılmayan tüm resimleri tespit edecek ve sınıflara ayıracak. Unreferenced unused images sekmesinde bulunanlar gereksiz ve kullanılmayan resimler listelenmiş şekilde size sunuluyor. Resimleri silmeden önce inceleme yapmanızda fayda var..

[bilgi]İşlem yapmadan önce yedek almayı unutmayın.[/bilgi]

[indir]Download[/indir]

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

 1. merhaba,
  Image Cleanup eklentisini yükledim ancak. ” General (0) Please index your images to activate tabs ” şeklinde bir yazı var ve tarama yapıncada fatal error yazısı çıkıyor.

  General (0) Please index your images to activate tabs
  bu yukarıdaki yazı nedir nasıl düzeltilir. Sizdeki gibi General (1) şeklinde çıkmıyor ve yanındaki özelliklerde yok.

  lütfen çözüm yolunu açıklarmısınız.

  teşekkürler

  • eklenti hakkında detaylı bilgim yok bu hatayı araştırdım ama bi çözümde bulamadım, eklenti çalışyıor mu diye tekrar denedim sorunsuz çalıştı