WordPress Menülerinde İcon Kullanımı

WordPress Menülerinde İcon Kullanımı
47

Görseller hazırladığımız arayüzler için harika bir tamamlayıcıdır. Birçok görsel evrensel dilde aynı anlamda kullanılır. Örneğin takip ettiğiniz bir yabancı web sitesinde yerel dili bilmeseniz bile web sitesinde rahatça gezinebilirsiniz. Görseller kullanıcı deneyimini arttırır aynı zamanda web siteniz için güzel bir görünümde sağlar.

Bu makalemizde WordPress menülerinde simge kullanımının en kolay yolunu göstereceğim.


Başlayalım

Menu Icons

  1. Menu Icons isimli eklentiyi indirin.
  2. .zip içerisinden çıkarın
  3. FTP yardımıyla “wp-content/plugins/” dizinin içerisine atın.
  4. Admin paneline girin, eklentiler sekmesinden yüklediğiniz eklentiyi ‘etkinleştirin

menu-icons-1

WordPress Menü’ye İcon Ekleyelim


Admin paneline girip Görünüm sekmesinden Menüler seçeneğine girin yeni bir menü oluşturun, menü’nün tema konumunu atamayı unutmayın..

menu-icons-2

Oluşturduğunuz menünün detayını görüntülediğinizde “icon: select “ adında bir seçenek göreceksiniz o seçeneğe tıklayın açılan sayfadan icon seçimizi yapabilirsiniz.. Seçtiğiniz iconlara tıkladığınızda sağ tarafta çıkan pencerede icon ayarlarını yapabilirsiniz..

menu-icons-3

 

Sonuç

menu-icons-4-socus

Eklenti aynı zamanda dashicons, Genericons ve Font Awesome icon setlerinide barındırmaktadır.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Websitemde sizden satın almış olduğum tema üzerinde denedim ve çok şık oldu. Teşekkür ederim; hem bu içerik için hem de satış sonrası her sıkıntımda yardımıma koştuğunuz için

  2. Bunu bilmiyorumdum, yeni öğrendiğim. Öğrendiğim de iyi oldu. Eğer işime yarar ise kesin kullanacağım. Chorme’ nin Gerekli adlı klasörüne bu yazıyı ekliyorum. İleride işime yarar. Teşekkürler 🙂